Çesan Şirket Profili


Dünya Markası Çesan

1984 yılında filtrasyon tesisleri ve soğutucular imal ederek üretim faaliyetine başlayan ÇESAN, yurt içi ve yurt dışı talep artışlarındaki hızlı büyüme ile birlikte üretim kapasitesini artırmak amacıyla 1990 yılında 1.Organize Sanayi Bölgesindeki 3000 m² kapalı alanda kurulu üretim tesislerine taşınmış,1995 yılında da asfalt plenti tesisleri üretimine de başlayarak iş hacmini artırmış ve günümüzde Dünya standartlarına uygun şekilde tasarlanmış, en üstün teknolojilerin kullanıldığı asfalt plenti, toz tutucular ve soğutucular üretir hale gelmiştir.

İş hacmindeki büyüme ve yoğun ürün talepleri nedeniyle 2006 yılı Kasım ayında 24000 m² açık, 8900 m² kapalı alan üzerine kurulu ve son teknoloji ile donatılmış yeni fabrikasına taşınarak üretim kapasitesini %100 artırmıştır. Diğer bir fabrikası 14000 m² açık, 10000 m² kapalı alana sahip olup ÇESAN 3 fabrika ve 1 deposu ile müşterilerinin beklentilerine hızlı ve kaliteli çözümler üretmektedir. Kapasitesindeki bu artışa paralel olarak işgücü kapasitesini de artıran ÇESAN, kaliteli üretimini her gün artan hızıyla sürdürmektedir.

İmalat yelpazesini,

  • Asfalt Plentleri ve yardımcı ekipmanları (Batch tipi ve drum-mix tipi sabit ve mobil plentler, kızgın yağ jeneratörleri brülörler, bitüm ve yakıt tankları)
  • Toz tutucular (Kaset tipi fitreler, jet-pulse tipi filtreler,siklonlar)
  • Soğutucular (Atmosferik soğutucular, su soğutmalı gaz kanalları)
  • Konkasörler (Sabit ve mobil, primer, seconder, çeneli, darbeli, konik tip kırıcılar)
  • Beton Santralleri (Sabit ve mobil beton santralleri)

olarak belirleyen ve bu imalat portföyünü her geçen gün genişleten ÇESAN, üstün teknolojisi ve kaliteden ödün vermeyen güvenilir imajı ile yurt içi ve yurt dışı pazarlarda, bu sektörün vazgeçilmezleri arasında yer almayı başarmıştır. Bu hızla büyüyen iş kapasitesi ve pazar payı ile bugün sektöründe lider bir konuma gelen ÇESAN, bu konumunu en iyi şekilde sürdürmenin haklı gururunu yaşamaktadır.

Yıllardır “kalite, dinamizm, güvenilirlik ve üstün performansta üretim” temel değerleri üzerine başarısını inşa eden ÇESAN, bu başarısını sürdürebilmek ve arttırmak adına 2006 yılında attığı bu ciddi adımlar ve yatırımlarla, müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutarak, müşteri beklentileri ve taleplerini mümkün olan en kısa süre ve en ekonomik seviyede karşılamak için çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmektedir. Üretime olduğu kadar, üretim sonrası faaliyetlere de önem veren ÇESAN, mühendislik, know-how, montaj, teknik servis ve yedek parça hizmetlerini de titizlikle yerine getirmektedir.

Hedefi; hızla gelişen teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, müşteri beklentilerine “en uygun” tasarımları, “en yüksek kalitede” üretmek ve kaliteli üretimde öncü bir dünya markası olmak olan ÇESAN, müşterilerinin koşulsuz memnuniyeti ve çalışanlarının tatmin memnuniyetini her zaman ön planda tutmaktadır. Kalite politikaları ve hedefleri doğrultusunda, Ar-Ge ve Proje çalışmalarına da ciddi yatırımlar yapmakta ve üstün nitelikli ekibi ile kalitede öncülüğünü sürekli gelişim felsefesinden taviz vermeden yürütmektedir.

Bugün Türkiye’ nin her bölgesinde ve diğer birçok ülkede ürün ve tesislerinin yaygın olarak kullanıldığı ÇESAN, günden güne artan yerli müşteri portföyünü olduğu kadar yabancı müşteri portföyünü de genişletmektedir. Son 2 yılda mevcut ihracat payını da %60 oranında arttıran ÇESAN, ülke ekonomisine ciddi katkılarda bulunmaktadır. Bir Dünya markası olmayı ana hedefi olarak belirlemiş olan ÇESAN, bu sektördeki liderlik pozisyonunu koruma yolundadır. Bu amaçtan hareketle uluslar arası fuarlara katılımı gerçekleştirerek, halen plentlerinin bulunduğu 22 ülkenin yanı sıra portföyüne yeni ülkeler eklemek çabasındadır.

Misyonumuz ve Vizyonumuz

Vizyonumuz, ülkemizde ve yurt dışında elde edilen öncelik ve başarı ile yol yapım makinelerinde lider olmak, güvenilir ve başarılı bir firma olarak müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

Görevimiz, gelişmiş asfalt teknolojisini takip ederek müşteri ihtiyaçlarını fiyat – zaman - kalite üçgeninde;

  • Yol yapım makinelerini çevre standartlarına uygun olarak üretmek
  • Dışa bağımlılığı en aza indirmek,
  • Yol yapım endüstrisinin gelişmesinde lider olmak,
  • Bilgimizi mahalli ve global müşteri ihtiyaçlarını hedef alan üretim artışında kullanmak ve gelişmeyi sağlamaktır.

Kalite Politikamız

ÇESAN, Kalite Politikası; ürün alanımızda gelişen teknolojiyi takip ederek kalitede önder olmak ve müşteri ihtiyaçlarını en iyi şekilde algılayarak bu ihtiyaçları en ekonomik biçimde ve kısa sürede karşılayarak, koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Bu politikamız çerçevesinde hedefimiz; ürünler bazında Dünya Pazarı’na açılmak ve bir Dünya Şirketi olmaktır.

ÇESAN ISO 9001 : 2000 Kalite Sistem Sertifikasına sahiptir. Ürün ve hizmetlerin her türlü kalite ihtiyaçları belirlenmiş ve dokümante edilmiştir. Sistem çerçevesinde tanmlanmış ve dokümante edilmiş tüm kalite gerekleri eksiksiz yerine getirilmektedir

Başkan Mesajı


Değerli ÇESAN Dostları,

21. yüzyıl, sürekli değişen şartları ve her gün yeniden kurduğu dengeleri ile bizlere sadece yatırımcılığı değil aynı zamanda kaliteli üretimi ve güvenilirliği bir arada sunmayı zorunlu kılmaktadır. Yeni gelişen toplumsal duyarlılıklar ve insan ihtiyaçları bizleri sürekli yeniyi ve en iyiyi aramaya yönlendirmiştir. Bu farkındalığı çok önceden edinen ÇESAN kurulduğu günden bu yana teknolojiyi insan ve çevre yararına ürünler haline dönüştürmek için çalışmaktadır.

Hedef ve gönül birliği yaparak temellerini attığımız ÇESAN; kuruluş dönemimizden başlayan ve günümüze uzanan yolculuğunda birlikteliğin bereketi ile gelişti, azim ve kararlılığın gücü ile büyüdü, güven ve istikrarın huzurunu yaşadı ve yaşattı. Bilgi, tecrübe ve cesaretin dinamizmi ile bu gün bölgesel sınırları aşıp uluslararası arenada boy gösteren bir sanayi kuruluşu haline geldi.

Kuşkusuz bu başarımızda en büyük pay alanında uluslararası bilgi, tecrübe sahibi ve organizasyonumuza ruh katan takım arkadaşlarımızındır. Takım arkadaşlarımız, 2011 yılında da özellikle KALİTE, DİNAMİZM, GÜVENİLİRLİK VE ÜSTÜN PERFORMANSTA ÜRETİM temelinde önemli işlere imza attı. İç ve dış faktörlerdeki değişimi yönetmekle yetinmeyip, yeniliğe öncülük edecek çalışmalar yürüttü.

Kurumsallaşmayı tamamlanması gereken bir süreç değil, aralıksız devam eden bir yenilik ve değişim anlayışı olarak benimsedik. Bu anlayışı bizlerle paylaşan, değişimin öncüsü olan gençlere daha çok yer vererek kadromuzu genişletiyoruz. Gençlere duyduğumuz güven onlara devredilen görevleri başarı ile yerine getirmelerinde en bönemli yardımcıları olacaktır.

ÇESAN olarak önümüzdeki dönemlerde de üretim kalitesi, satın alma kolaylıkları ve teslim süreleri yönünden müteahhit paydaşlarımızı önemseyen çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Özellikle 2012 yılından itibaren sonuçlarını görmeye başlayacağımız bu çalışmalarla ÇESAN geleceğe, daha verimli, daha kârlı ve daha hızlı büyüyerek yürüyecek.

Gelişen ve büyüyen Türkiye’nin Yüzde yüz Türk sermayesine dayalı yüz akı olan ÇESAN'ın sizlerle beraber büyüyerek geleceğe yürüyeceğine duyduğum inancın tam olduğunu ifade etmek isterim.

Başarılarımızı paylaşan tüm paydaşlarımıza gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

Organizasyon Şeması


Organizasyon Şeması

Belgelerimiz